TESLİMAT VE İADE POLİTİKASI

 

TESLİMAT

Talepleriniz sipariş sonunda teslimata hazırlanmak üzere işleme alınır. Siparişiniz onaylandıktan sonra en geç 7 iş günü sonunda kargo/ambar firmasına teslim edilir. Gönderinizin durumu siparişinizin sonucunda size verilecek kargo takip numarası veya ambar teslim fişi üzerinden izlenebilir. Sözleşme konusunu oluşturan ürünler satıcı firmanın belirleyeceği kargo/ambar firması tarafından alıcıya teslim edilir. Kargo/ambar ücreti ve varsa nakliyat sigorta ücreti fatura bedeline eklenir. Alıcı bu bedelleri de ödemeyi peşinen kabul ve taahhüt eder.

Ödemesi havale, eft veya SWIFT ile yapılmak istenen siparişlerde, ödemenin 3 işgünü içerisinde banka hesaplarımıza ulaşmaması durumunda sipariş iptal edilir.

 

İADE 

Satın aldığım ürünleri iade edebilir miyim?

Miniworld olarak, kargo/ambar teslimat tarihinden itibaren 7 gün içerisinde satın almış olduğunuz ürününüzü başka bir ürünle değiştirmeyi veya iade kabul etmeyi taahhüt ederiz. Değişim yapılması durumunda satılan ürünle aradaki fark kartınıza iade edilir ya da aradaki fark kartınızdan çekilir.

İade koşulları nelerdir?

İade edeceğiniz ürünlerin, paketi hasar görmemiş, kullanılmamış, yıpranmamış, yıkanmamış ve kullanım hatası sonucu zarar görmemiş olması gerekmektedir. Aksi takdirde iade edilen ürünün ücret iadesi yapılmaz.

Orijinal ambalajı bozulmuş (örneğin üzerine kargo etiketi yapıştırılmış ve koli bandı ile bantlanmış) veya tekrar başka bir müşteri tarafından satın alınamayacak duruma gelmiş olan ürünlerin iadesi kabul edilmemektedir.

İade etmek istediğiniz ürün/ürünler ayıplı ise geri gönderim ücreti firmamız tarafından karşılanmaktadır. Diğer tüm iade veya değişim taleplerinde ürünlerin geri gönderim masrafı alıcılara aittir.

İade etmek istediğiniz ürün/ürünler ayıplı mal tanımına girmeden iade edilmek isteniyorsa bu iadenin geliş gidiş kargo masrafları alıcıya aittir.

Nasıl iade ederim?

İade taleplerinizi şirketimize www.miniworld.com.tr adresimizde yer alan what’s app hattı veya canlı destek sistemi üzerinden bildirebilirsiniz.

İade etmek istediğiniz ürün/ürünleri orijinal halindeki tüm aksesuarları ve faturası ile beraber iade etmeniz gerekmektedir.

İade paketinizi iade kargo koduyla birlikte seçtiğiniz kargoya 7 gün içinde teslim etmeniz gerekmektedir.